Szkodnik odchodzi – Dzierżoniów czekał na to wiele lat

W końcu po wielu latach Dzierżoniów dostaje nową szansę, w końcu Marek Piorun zrozumiał, iż jest hamulcowym rozwoju tego miasta, nie ma odpowiedniej wiedzy ani kompetencji. Dzierżoniów został w tyle nie tylko za Świdnicą czy Wałbrzychem, ale Kłodzko i Bielawa przeganiają Dzierżoniów. Okazuje się że nasze miasto jest miejscem gdzie inwestorom nie opłaca się inwestować na przykład w galerie handlowe. Miała takowa powstać na byłym PKSie, następna duża na terenach po byłych ZPB Silesiana. Poza planami, banerami i zapowiedziami nie wkopano nawet szpadla. Podobnie z szumnie zapowiadanym centrum przesiadkowym, Sowiogórskim Muzeum Techniki. Przez trzy kadencje nieudacznik, były członek PZPRu, współpracownik komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, udawał sukces. Kiedy pieniądze się skończyły, a zostały długi i kredyty do spłacenia, Marek Piorun daje nogę. Jak twierdzą niektórzy szykuje się na starostę, tu będzie miał łatwiej, spolegliwa rada powiatu zagłosuje jak trzeba – chyba że wyborcy powiedzą w końcu stop.

Marek Piorun

Innym powodem dla którego Marek Piorun ucieka z Urzędu Miasta – jak twierdzą niektórzy urzędnicy – jest postępowanie wszczęte przez Urząd Celny we Wrocławiu w związku z organizowaniem przez burmistrza od wielu lat nielegalnej loterii fantowej. Chodzi o nieprawidłowości przy zakupie i losowaniu Skody, głównej nagrody na prezentacjach dzierżoniowskich. Po prawomocnym wyroku III SA/Wr 286/14 jaki zapadł 6 sierpnia 2014 roku, Dyrektor Izby Celne we Wrocławiu został zobowiązany do wszczęcia i prowadzenia postępowania. Okazuje się, iz burmistrz MArek Piorun od lat zaniedbywał obowiązek zgłoszeni loterii do organów podatkowych, czym naraził na odpowiedzialność karną nie tylko siebie ale także osoby biorące udział w loterii a także innych wystawców którzy losy w nielegalnej loterii przyjmowali do swoich urn.

„Osiągnięcia” Marka Pioruna możemy podsumować dwoma słowami: kompromitacja i porażka.

LC

9 komentarzy do “Szkodnik odchodzi – Dzierżoniów czekał na to wiele lat”

 1. Najwięcej zaszkodził sprzedając kotłownie w prywatne ręce. A można było utworzyć spółkę Spółdzielnia-Miasto i produkować ciepło po kosztach i bez zysku. A wtedy mieszkańcy zapłacili by mnie za ogrzewanie i ciepłą wodę. Ludzie już czas wymienić wszystkich mających zawód” radny-bezradny”. On tez pozwolił aby radna Juraszek kupiła dwa mieszkania komunalne jako jedno.

 2. Przeraża mnie Pana, Panie Kwiecień zawiść, bezmyślność, brak umiejętności obiektywnego spojrzenia i ogólne podejście do wszystkiego na „nie” tak dla zasady. Bo nie może być żebym kogoś, kogo nie lubię pochwalił! I nie ważne jest czy ten ktoś parę rzeczy zrobił dobrze. Nie bronię Pioruna, jak każdy polityk czy samorządowiec ma na swoim koncie porażki, być może nie do końca prawidłowe postępowanie ale niech Pan nie mówi, że wszystko co przez te lata robił to porażka. Widać zapatrzył się Pan na tego chorego z nienawiści i samouwielbienia Prezesa PIS

 3. Jak ktoś twierdzi że Piorun coś zrobił dobrego dla miasta to śmiało piszcie …co takiego ? Tylko nie zapominajcie że ten przykład ma być autorstwa pana Pioruna !!!
  Jak patrzę na nasze miasto to się płakać chce …nie dlatego że osioł nim tak długo dowodził ..tylko dlatego że tak wielu baranów nic nie widziało ………

 4. Od wielu lat z ukrycia obserwuję miasto,władze i jej poczynania,teraz z pełną świadomością i odpowiedzialnością za swoje słowa mogę stwierdzić iż od kiedy Andrzej Bolisęga
  Zastępca burmistrza ds. społecznych jest na odpowiednim stanowisku miasto po prostu żyje.Człowiek dla którego ogromny szacun za to co robi dla naszego miasta i oby tak dalej.
  Myślę że nie muszę się rozwodzić i wypisywać wszystkiego co działo się w mieście,dzieje i będzie się działo ponieważ każdy mieszkaniec doskonale to wie tak więc panie Andrzeju oby wiatr w żaglach nigdy nie ustał.
  Dziękuję i POWODZENIA

 5. A drugim bardzo zdolnym władcą miasta był głąb R, Szydłowski
  takiego nieuka to świat nie widział, na niczym się nie znał, a robił
  minę wszech wiedzącego, jak miałeś z nim układ to wszystko załatwiłeś , tak robili co cwańsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *